Schronisko dla zwierząt Reks w Kołobrzegu

UWAGA ! STERYLIZACJA KOTEK

Na początku roku Władze Miasta przeznaczają pewną kwotę na sterylizację bezdomnych kotek. Przeznaczona kwota zawsze jest za mała i kończy się po kilku miesiącach. Zwłaszcza, że wybrany weterynarz oprócz samej sterylizacji dolicza dniówkę utrzymania kota w lecznicy (np. 50 zł.).

Aby uzupełnić powyższe działania – postanowiliśmy przeznaczyć 10 000 zł netto na sterylizację bezdomnych kotek. Kwota będzie przeznaczona na sam zabieg.  Opieka po sterylizacji będzie w gestii stowarzyszenia, chyba że zapewni ją opiekun społeczny.

Należy zacząć od wizyty w schronisku w celu pobrania skierowania na sterylizację w Lecznicy Weterynaryjnej lek.wet. A.Chodorowskiego.  W lecznicy należy umówić dostarczenie kotki. Jeżeli wyłapany kot nie został umówiony – istnieje możliwość przetrzymania go w schronisku.

Kotka powinna być w miarę możliwości na czczo. Możliwe jest wypożyczenie klatki żywołapki ze schroniska. Po wyłapaniu klatkę powinno się nakryć kocem, prześcieradłem, itp., aby kot się uspokoił. W ten sposób, w zabezpieczonym miejscu można go przetrzymać do rana. Do sterylizacji nadaje się kotka ciężarna.

Akcję zaczynamy od 23 sierpnia 2021r. Chętnie byśmy ją wydłużali, aż do wydania przeznaczonych na nią środków, gdyby znaleźli się darczyńcy chcący dokonać wpłaty na nasze konto: 90 1940 1076 3036 2138 0000 0000   z dopiskiem: kotki lub sterylizacje. 

C.B.