Schronisko dla zwierząt Reks w Kołobrzegu

Kociaki

Polecamy świetny poradnik dla adoptujących kota autorstwa Schroniska „NA PALUCHU”.

Poniżej link do strony z poradnikiem, z której można go ściągnąć klikając na zielone pole pod zdjęciem.

Postępowanie z kotem po adopcji

Styczeń 2023r.:

 

Nowe kiciusie (listopad 2022r.):

Są zdrowe, zaszczepione, jeśli wiek pozwala również wysterylizowane.

Rudy kocurek jest po operacji biodra u lek.wet. A.Chodorowskiego. Porusza się bez problemu, nie nadaje się do wychodzenia, w razie niebezpieczeństwa nie zdąży uciec.

Czarno biały kocurek trafił do nas z uszkodzonym ogonem i złamaną łapką. Ogon trzeba było amputować, a łapka już się zrosła. Jest świetnym przytulaskiem, mamy więc nadzieję, że szybko pójdzie do adopcji, ale tylko do domu bez wychodzenia. Łapka może nie być w 100% sprawna.

Kiciusiów do adopcji jest więcej, ale są jeszcze leczone lub czekają na szczepienie.

Marzec – kwiecień 2022r.

Poniżej kilkuletnie koty – wysterylizowane, zaszczepione, czyste. Czekają, aż ktoś je zabierze do domu.

 

Wrzesień – październik 2021r.:

    

Powyżej roczny kocurek Pikuś – wysterylizowany, zaszczepiony i nad wyraz przyjacielski. Szuka domu, z którego nie musiałby nigdzie wychodzić, bo po co. Pikuś już ma swój dom.

Zdrowe, czyste, zaszczepione maluchy do adopcji:

Poniżej trzy roczne kotki- zaszczepione i wysterylizowane

 

Ta starsza już kotka niewiele widzi. Może i dla niej znajdzie się jakieś ciepłe gniazdko u spokojnej osoby.

 lato 2021r.

Ta śliczna 2 letnia kotka czeka na adopcję. Jak wszystkie dorosłe koty – jest zaszczepiona i wysterylizowana.

Kotka z bielmem na prawym oku trafiła do schroniska po serii kłamstw pani, która ją przyniosła i miała donieść książeczkę zdrowia, czego oczywiście nie zrobiła. A powodem oddania kotki była ruja. Gdy zabawka miała kosztować – łatwiej się jej pozbyć, wygadując bzdury. Po rui odczekamy, aż kotka się wyciszy i zostanie wysterylizowana i zaszczepiona. Bez książeczki musimy założyć, że szczepiona nigdy nie była. Cóż – to też kosztuje.

Będzie idealną kandydatką do adopcji. Czysta, grzeczna, lubiąca towarzystwo człowieka.

Czarno-biała kotka i szara, pręgowana z żółtymi oczami mają dolegliwości wątrobowe. Wymagają specjalnej karmy typu Hepatic. Odpowiednio żywione nie wykazują żadnych dolegliwości. Są to jednak koszty wykraczające poza możliwości schroniska. Dlatego szukamy dla nich opiekuna, który będzie mógł i chciał odpowiednio je żywić. Zwłaszcza, że to bardzo przyjazne kotki.

 

Rudo biały kocur z Podczela ma ok. 2 lata. Został wyłapany z powodu choroby. Po leczeniu wróciłby w miejsce wyłapania, ale okazał się oswojony i jest kawalerem do wzięcia.

Biało rudy kocur to wyjątkowy przytulas. Mimo młodego wieku (ok. 1,5 roku)  nie ma prawej, przedniej łapki, a w schronisku trzeba było amputować koniec ogona. Idealny do adopcji. Tylko do domu, z którego nie mógłby wychodzić. 

Wygląda na to, że miał w życiu pecha. Poszedł do adopcji, zabrany przez osobę, która zrobiła na nas wyjątkowo dobre wrażenie. Okazało się jednak, że kot ma białaczkę, następnie komplikacje z nią związane. Trzeba było go poddać eutanazji. Jest nam bardzo przykro, że biedak miał takiego pecha. Jest nam także przykro wobec osoby adoptującej. Byliśmy przekonani, że kot, poza widocznymi brakami jest zdrowy. Nie było żadnych objawów mogących świadczyć o białaczce czy też potrzebie wykonania testu.

 

Gaduła, niestety już nas opuścił.

Gaduła to jeden ze starszych stałych schroniskowych bywalców. Co prawda nie zawsze korzysta z kuwety, ale posadzkę w schronisku i tak myje się regularnie. Codziennie upomina się pod pokojem socjalnym o mleko, zwłaszcza w porze śniadania. Kot nie powinien dostawać mleka bo przeważnie mu szkodzi, zwłaszcza UHAte. Gaduła jednak dobrze je znosi i ciągle się upomina.

Pod  koniec lata 2020r przybyło nam sporo maluchów. Niektóre wymagały leczenia, inne czekały tylko na szczepienie przeciw chorobom zakaźnym.

ADOPTOWANI

Dwaj bracia. Są śliczni i nierozłączni. Byli zamówieni, ale chyba ktoś w domu był przeciwny tym ślicznym maluchom. Do adopcji oddamy je tylko razem.

 

FRANEK

Spokojny dorosły i wykastrowany kocur potrzebuje kochającego domu w którym znajdzie własny ciepły kąt i ręce które będą gotowe zawsze głaskać.

 

Pamiętacie Pandusia ? Teraz pozuje na kanapie i na zabezpieczonym balkonie. Bez zabezpieczenia kot wcześniej lub później wypadnie dlatego zabezpieczenie jest konieczne. Genezą tego imienia jest duże podobieństwo do pandy gdy jeszcze był malutki i zaczynał dopiero samodzielnie jeść.

 

A tak było w 2019r. i wcześniej Maluchy już adoptowane a na zdjęciach też znajduje się  zajmujący się nimi czarno-biały kot to kocurek Panduś, który został jako szósty.

ADOPTOWANA

Kotka trafiła do schroniska  z Podczela, po wypadku. Straciła oczy. Jest wystraszona tym, że przestała widzieć. Jest czysta i lgnie do człowieka. Potrzebuje domu bez dzieci i innych zwierząt, gdzie będzie otoczona miłością i spokojem. Wystarczy na początek ograniczyć jej przestrzeń z kuwetą, wodą i karmą. I stopniowo udostępniać kolejne pomieszczenia. Nie ma mowy o wychodzeniu poza mieszkanie.

ADOPTOWANY

Młody kocurek, przysposobiony do adopcji. Woli towarzystwo ludzi niż kotów. Ma uszkodzoną przednią łapkę, przyczyna jest nieznana. Gdyby znalazł dom, prawdopodobnie nie trzeba by  amputować. 

Adoptowana

Biała kotka została znaleziona na działkach, wychudzona, brudna, z guzami na uszach. W dodatku weterynarz stwierdził po wykonaniu testu, że ma białaczkę. Przez kilka tygodni opatrywane miała uszy i była dobrze odżywiana. Następnie pod narkozą usunięte zostały guzy, niestety z większością jednego ucha ,i  wtedy zaczęła drugie życie. Czuła się coraz lepiej, coraz więcej jadła. Zostało zrobione dokładne badanie krwi pod kątem białaczki. Okazało się, że jest zdrowa. Czyściutka, bialutka czeka na przytulny dom.

ADOPTOWANY

Przyjacielski kocurek po kilku operacjach przednich łap. Były dwie sąsiadki: jedna dokarmiała bezdomnego kota. Druga miała owczarka niemieckiego, który na kota nie reagował, dopóki nie był szczuty przez właścicielkę – wtedy atakował bezdomnego, głodnego kota. Syn pierwszej nie mógł na to patrzeć i oddał nieszczęśnika do schroniska. Po wielu pogryzieniach, gdy trafił do weterynarza, najpierw został wykąpany. Nie było wiadomo gdzie zaschnięta krew, gdzie rany. Po długim leczeniu – czysty i zdrowy czeka na swój dom.

 Kaziu jeden z naszych kocich rezydentów
Najładniejsze zdjęcia są autorstwa naszej zdolnej wolontariuszki Mai Walentynowicz. Jest z nami od lat.

Trzy maluchy, wcześniej karmione butelką . Przebywają w domu zastępczym z pięcioma dorosłymi kotami i czekają na adopcję. Najlepiej gdyby dwie siostry znalazły jeden dom, są nierozłączne. Koteczki znalazły dom w Rogowie. Ale one i kocurek , który został, na skutek leczenia antybiotykiem dostały grzybicy. Obawiałem się, że stracą nowy dom, ale P. Arkadiusz okazał się bardzo odpowiedzialny i wyleczył kotki,

Od początku czerwca 2020 roku do schroniska przybyło bardzo dużo małych kiciusiów.

Niestety część z nich nie przeżyła.  Pozostałe poszły do adopcji.

Zdarzały się takie, które trzeba karmić . Zastąpienie matki jej jest trudne i czasochłonne, poza tym pozbawia maluchy ochronnego działania mleka kotki. Takie kociaki  można karmić specjalnym mlekiem w proszku (od weterynarza) lub mlekiem kozim. 

Kocurek ze zdjęcia trafił do nas z uszkodzoną szyją jest w trakcie leczenia

 JĘCZYBUŁA

koci rezydent

 Boguś czyli kot po wypadku samochodowym , jest kotem pół dzikim więc gdy tylko skończy się jego leczenie zostanie kolejnym naszym korytarzowym rezydentem

 Bursztyn

koci rezydent który niestety już nas opuścił

Kotka z chorymi dziąsłami podczas leczonia długodziałającym sterydem.
Kotka trafiła do schroniska po wypadku, ma uszkodzoną miednicę ale jest wysterylizowana. Prawdopodobnie była kotem domowym ale mimo ogłoszeń w miejscu wyłapania i na Facebooku nikt się po nią nie zgłosił. Jest grzeczna i czysta – idealna do adopcji dla kogoś spokojnego.
KOCI  REZYDENCI 
Języczek
Adolfik

 

Balbinka [*]

już za tęczowym mostem

 

 Łapek [*]

już za tęczowym mostem

 

Księciunio [*]

już za tęczowym mostem

Rysiek 
Areczek

Stefanek [*]

już za tęczowym mostem

 Łatek

Bunia [*]

już za tęczowym mostem

 Bondziu 

znalazł domek

 Milusia [*]

już za tęczowym mostem

 Garfild
Zołza
 Kubuś
 Krecik
 Mamba

 Bursztyn [*]

już za tęczowym mostem

 Benek 

już za tęczowym mostem

 Ogonek
 Miet
Doris

 Szczena [*]

już za tęczowym mostem

Czapeczka
Łezka
Beza

znalazła domek

Klara

Gaduła [*]

już za tęczowym mostem

KOCIA WOLIERA