Schronisko dla zwierząt Reks w Kołobrzegu

Psiaki (zdjęcie jest pod opisem)

Polecamy świetny poradnik dla adoptujących psa autorstwa Schroniska „NA PALUCHU”.

Poniżej link do strony z poradnikiem, który można ściągnąć klikając na zielone pole pod zdjęciem.

Postępowanie z psem po adopcji

 

Pirat
To dorosły i uroczy psiak większych rozmiarów, w wieku około 9 lat. Z natury opanowany, spokojny, nigdzie się nie spieszący. Wszystko robi swoim czasie. Jest kontaktowy i towarzyski, chętny do przemierzania dużych odległości. Co się wiąże z faktem, że idealnie prowadzi się na smyczy. Zero agresji, zero brawury. Świetnie sprawdzi się w domu z ogrodem, gdzie będzie miał swój teren do biegania i wylegiwania się pod krzaczkiem.
Kochani! Adoptujcie starsze psy, bo one na pewno odwdzięczą się miłością.Polecamy do adopcji!
Daisy
to średniej wielkości, sympatyczna i pełna pozytywnej energii dama w wieku około 7 lat. Jest ciekawska, w kojcu niecierpliwa, gdyż spragniona jest kontaktu z człowiekiem, który sprawia jej wiele radości. Tolerancyjna wobec innych psów. Do jej cech charakteru należy również odwaga i bystrość. Pomimo wieku uwielbiająca spacery i zabawę. Ładnie radzi sobie ze smyczą. Będzie fajną przyjaciółką rodziny, która wprowadzi dużo radości!Polecamy do adopcji!
Gruby
Sympatyczny pies w typie huskyego, nastawiony bardzo przyjaźnie do człowieka, domaga się uwagi i pieszczot, ma piekne złoto-brązowe oczy. Gruby potrzebuje opiekuna stanowczego który pokaże mu jak się zachowywać. Umie chodzić ładnie na smyczy, czasami pokaże swój chatakter i prowadzi opiekuna tam gdzie on chce. Pomału zaczyna reagować ma imię. Niestety ale potrafi być agresywny w stosunku do innych psów, do suk jest nastawiony neutralnie. Polecamy do adopcji
Czarnuch(Shaggy)

to dość duży pies w wieku ok. 5 lat, choć jego urocza posiwiała bródka dodaje mu lat Czarnuch jest psem, który absolutnie się nie narzuca – uwielbia wszelkiego rodzaju pieszczoty, ale nie pogniewa się też za kilka chwil spędzonych samotnie. Czarnuch jest wulkanem energii, więc potrzebuje intensywnych spacerów, a idealnie byłoby, gdyby miał możliwość biegania przez większość dnia (na przykład na posesji). Na spacerach Czarnuch skupia się głównie na swoim największym hobby, a mianowicie na weszeniu, podczas którego zapomina o całym świecie. Trzeba wtedy potrafić dotrzymać mu kroku 😁 Jest ogólnie psem bardzo ciekawskim, który uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca. W stosunku do innych psów jest nastawiony neutralnie, ale jeśli psi kolega przekroczy jego granice, potrafi zasygnalizować swoje niezadowolenie. Nie toleruje natomiast kotów. Czarnuch raczej nie będzie dobrym towarzyszem dla małych dzieci ze względu na swoją siłę i żywy temperament. Naszym zdaniem idealnie sprawdzi się w roli psa stróżującego. 

Polecamy do adopcji!

Togo
to piękny, dostojny i duży pies, może trochę w typie rasy husky w wieku około 6 lat. Pies o mocnym charakterze. Zdecydowany i odważny. Zero strachu i obaw.
Charakteryzuje się również dużą aktywnością i wytrzymałością fizyczną. Ponadto jest psem bardzo towarzyskim, inteligentnym i czujnym. Kontakt z człowiekiem sprawia mu wiele uciechy i radości. Doskonały towarzysz dla osoby pełnej energii, która poświęci trochę swojego czasu na bieganie i zabawę z nowym członkiem rodziny.

Polecamy do adopcji! 

Piksel
to dostojny, sympatyczny, średniej wielkości piesek. W wieku około 6 lat i czarno-białym umaszczeniu. Jest bardzo towarzyski, ufny i ładnie prowadzi się na smyczy. Nie boi się nieznajomych, chętnie podchodzi do nich prosząc o głaskanie. Lubi być w centrum uwagi. Z psami bywa różnie, jednak lepiej żeby w domu był jedynakiem. Nie ma w nim agresji. Ponadto pomimo lat jest aktywny i wesoły. Piksela nie trzeba długo do czegoś namawiać: pierwszy na spacer, czy zabawę. Czy Piksel znajdzie nowy dom?

Polecamy do adopcji!

 

Ruda

Około 7 letnia raczej niepewna siebie sunia. Ruda jest wulkanem energi uwiebia biegać i aportować pomału też przełamuje strach przed dotkiem ludzkiej ręki. Sunia dobrze dogaduje się z innymi psami koty też są jej obojętne. Ruda będzie idealnym przyjacielem dzieci ponieważ sama jest jeszcze tak jakby dzieckiem więc napewno dotrzyma kroku w zabawach oraz w psotach.

 

Zeus

Około 7 letni psiak. Zeus uwielbia pieszczoty oraz długie spacery . Psiak niestety nie akceptuje małych zwierząt ale z większymi psami żyje w zgodzie. Zeus ze względu na groźny wygląd będzie idealnym psem stróżującym.

 

Mad

 

Około 6 letni psiak. Mad trafił do schroniska wraz z siostrą Madi psiaki są ze sobą bardzo zżyte . Mad bardzo broni siostry przed innymi psiakami . Oprócz tego psiak nie wykazuje agresji w stosunku do innych zwierząt czy ludzi . Psiakom poszukujemy wspólnego domku.

 Pyś

Około 7 letni  niepewny siebie pies. Mimo że trochę boi się ludzi to uwielbia pieszczoty. Najlepiej jak trafi do domu bez dzieci

 

Kala

 

Około 11 letnia bardzo niepewna siebie sunia.

Wciąż pracujemy na jej lękiem przed ludźmi

Połówek 

 

Połówek
Jeden z licznej grupy psich weteranów, które w schronisku czekają parę lat na swój dom.
Połówek do dość duży i masywny psiak. W wieku około 7 lat. Chłopak na pewno wniesie do życia wiele radości przyszłym właścicielom bo jest to cwaniak jakich mało 🙂 Połówek jest naprawdę sympatycznym i przyjacielskim psem choć bywa uparty.. Uwielbia spacery a zaraz po nich miejsce zajmuje jedzenie 🙂 Dogaduje się z psami (lecz z tymi uległymi).. Chłopakowi na pewno przyda się więcej ruchu i dieta aby zrzucić parę zbędnych kilogramów.. Szukamy mu domu najlepiej z ogródkiem. Gdzie będzie miał również regularne spacery, na których będzie mógł poznawać nowe tereny i zapachy. Ze względu na przywiązanie i lata, które spędził w schronisku zapraszam najpierw na kilka spacerów zapoznawczych

Max
to mniej więcej 5-letni, miły i łagodny pies, o nietuzinkowej urodzie. Jak na razie szczęście o nowym domu omija go szerokim łukiem. Jest z nami w schronisku już około dwóch lat, a zainteresowania brak. A to taki pocieszny psiak! To nic, że większych rozmiarów, ale jakie ma ogromne serducho! W zachowaniu wesoły i łagodny. Aktywny, ale nienadmiernie. Uwielbia spacery na smyczy, gdzie dumnie kroczy i czuje się pewnie. Przyjazne nastawienie względem ludzi. Lubi tez towarzystwo innych zwierząt. Czy ktoś stworzy psinie nowy dom? Bardzo tego pragnie. Polecamy do adopcji!
Gaja
To suczka w wieku około 5 lat. Gaja jest w typie karelskiego psa na niedźwiedzie dlatego szuka odpowiedzialnego opiekuna, który poradzi sobie z jej temperamentem. Ponadto Gaja jest wytrwałą suczka, uwielbia spacery, jest odważna, stanowcza ale równocześnie ma bardzo przyjazne usposobienie wobec ludzi. Uwielbia się przytulać i rozdawać buziaki. Ładnie chodzi na smyczy, czasami jak coś ją zainteresuje potrafi pociągnąć. Akceptuje psy, jednak potrafi być zaborcza. Będzie wspaniałą towarzyszką dla wesołych, aktywnych osób, które poświęcą jej odrobinę czasu na ruch i naukę nowych rzeczy. Polecamy do adopcji! 
Gizmo
To mały psiak, w wieku około 9 lat. Chłopak na początku pokazał się nam jako mały zadziora. Potrafił pokazać zęby ostrzegawczo jeśli coś mu się nie spodobało. Mogło to być spowodowane dużym stresem i nowa sytuacją. Nie dał się pogłaskać czy zapiąć smycz. Jednak teraz gdy nam trochę zaufał chętnie do nas podchodzi i pozwoli na delikatne czułości. Mimo tego nie lubi jak go się przytłacza, oraz zamętu czy nerwowych ruchów. Gizmo umie się bawić zabawkami i chętnie to robi. Psiak dogada się z spokojna suczką. Szukamy mu spokojnego domu, gdzie nie będzie się od niego wiele wymagało. Ciepłe legowisko, pełna miska i spacery tyle mu będzie wystarczało. Najlepiej bez małych dzieci.
Polecamy do adopcji! 
Ozzie
To wspaniały, mądry ale już w sile wieku bo około 12 lat pies, w typie owczarka niemieckiego. Tak bardzo chce być kochany, tak bardzo chce mieć dom. W adopcji nie pomaga mu fakt, że nie widzi na jedno oko. Wiele osób boi się, że nie podoła w opiece a tak naprawdę chłopak świetnie sobie sam radzi. Ozzie pomimo lat, w schronisku zachowuje się jak młody pies.To nie typ obolałego staruszka, jest w nim ogrom chęci do aktywnego spędzania czasu. Gdy wyczuje opiekuna, merda ogonem czekając na czułości. Uwielbia spacery a na smyczy całkiem dobrze sobie radzi. Nie ma w nim żadnej agresji. Jest ufny i przyjacielski wobec ludzi. Psiak również akceptuje inne psy, więc fajnie jakby w domu byłby zrównoważony towarzysz. Szukamy dla niego opiekuna-przewodnika, który pokocha go takim jaki jest i sprawi, że jego życie będzie jeszcze piękne i szczęśliwe. Kto podaruje mu dom na zbliżające się zimne noce. Zapraszamy do adopcji!
Ron i Hermiona
Ron to duży, piękny o czarnym umaszczeniu psiak. W wieku około 7 lat. Chłopak pozytywnie nastawiony do ludzi i świata. Uwielbia wodę i kąpiele. Zdecydowany i pewny siebie. Lubi zabawę, wygłupy i spacery (chociaż trzeba się trochę namęczyć bo chłopak ma sporo siły) .
Hermiona to również duża i silna sunia, z piękną puchata sierścią. W podobnym wieku do Rona. Jest trochę łagodniejszym psem od zabaw woli przysmaki (co widać) ale i głaskaniem nie pogardzi, chętnie nastawia brzuch do drapania. Dziewczynie przyda się duża dawka ruchu oraz dobra dieta, mimo że kochanego ciała nigdy za dużo 😉
Razem tworzą nie rozłączny duet. Swoim wyglądem mogą wzbudzać respekt ale to tylko tyle. Bardzo przyjacielskie, towarzyskie i pewne siebie. Są dla siebie wsparciem, dlatego szukamy wspólnego domu dla nich. Najlepiej dom z ogródkiem. Spokojnie mogą spać w dobrym kojcu o ile będą wypuszczane. Nie zaakceptują innych psów, oprócz siebie. Zapraszamy do adopcji
Carmen
To średniej wielkości, sympatyczna sunia. W wieku około 5 lat. Sunia na nowe osoby reaguje nerwowo, możliwe że dlatego od roku nie może znaleźć domu. Po jej zachowaniu widać że nie miała łatwego życia. W małych pomieszczeniach nie czuje się komfortowo. Potrafi reagować agresywnie na zmiotki i mopy. W nowych sytuacjach zdarza się jej się warczeć. Ale carmen pokazała nam się też z dobrej strony. Uwielbia być delikatnie głaskana, co ją uspokaja. Ładnie spaceruje na smyczy oraz akceptuje inne psy. Sunia ma braki w socjalizacji ale nie jest to jej wina. Zawiódł ją człowiek dlatego szukamy jej domu przede wszystkim odpowiedzialnego, który będzie świadomy jej wad a pomimo tego będzie ją kochał. Który pomoże jej odnaleźć się w relacjach człowiek-pies 🙂. Szukamy jej domu bez małych dzieci i najlepiej z ogródkiem. Polecamy do adopcji!
Blue (Blu)
To duży psiak z pięknymi oczami w których od razu można się zakochać 💙 ma około 4 lat. Chłopak z charakteru jest zrównoważony i opanowany. Bardzo przyjacielsko nastawiony do otoczenia, zwłaszcza do człowieka. Ponadto wesoły przyjacielski i łagodny. Blue ma w sobie ogromne pokłady miłości. Uwielbia być głaskany i chętnie rozdaje buziaki. Chłopak ładnie chodzi na smyczy. Z psami bywa różnie, jednak lepiej żeby w domu był jedynakiem. Chłopak może zamieszkać w bloku, o ile będzie miał odpowiednią dawkę ruchu. Szukamy mu fajnego domu, gdzie zimowe wieczory spędzi na kanapie. Polecamy do adopcji!
Joint
To piękny, dostojny i dobrze zbudowany psiak. W wieku około 6 lat. Na pewno nie jest to pies dla każdego. Nie jestem typem psa, który dla człowieka zrobi wszystko. Bywa uparty a w sytuacjach które mu nie odpowiadają potrafi to jasno zakomunikować (warknięciem). Mimo, że chłopak bywa charakterny to ma też drugie oblicze. Sympatycznego psa który uwielbia się bawić i jest przy tym delikatny. Witając się ze znanymi osobami nie skacze ani nie zaczepia powoli podejdzie po delikatne głaskanie. Joint umie chodzić na smyczy, jednak ze względu na mało spacerów na początku ciągnie. Na mijane psy nie reaguje jednak w domu powinien być jedynakiem. Przyszli właściciele powinni mieć na uwadze że trzeba go nauczyć noszenia kagańca oraz jazdy samochodem. Chłopak potrzebuje cierpliwego domu, chętnego na pracę z psem. Najlepiej doświadczonego, który nie podda się gdy będzie sprawiał problemy. Wierzę, że skradnie komuś serce ❤️ Przed adopcją chłopaka zachęcamy najpierw do paru spacerów zapoznawczych!
Pluto
To duży psiak, w wieku około 7 lat. Mimo to Pluto ma w sobie tyle energii, której nie jeden młodziak by zazdrościł 🙂 Chłopak został znaleziony w okropnym stanie. Wychudzony z licznymi zmianami skórnymi. Pomimo tego co przeszedł dalej kocha ludzi i ufa im. Na widok opiekunów potrafi skakać metr w górę ze szczęścia. Pluto powinien być jedynakiem w domu (lub z cierpliwa suczką). Szukamy mu najlepiej domu z ogródkiem, gdzie będzie mógł wyładować swoją energię..Umie chodzić na smyczy, dlatego spacerami też nie pogardzi 😉 Najlepiej dom bez małych dzieci, ponieważ mógłby zrobić nie chcący krzywdę. Polecamy do adopcji!
Boniek
To średniej wielkości psiak, w wieku około 2 lat. Chłopak o dużym potencjale. Mądry, ufny i karny. Ładnie reaguje na komendy i korekty.
Ponadto przyjazny i ufny 🙂 Widać, że miał dom gdzie człowiek go uczył. Boniek umie komendę siad i łapa, które wykonuje bez problemu. Psiak jest bardzo energiczny oraz zwinny. Potrafi skoczyć ponad metr w górę. Ładnie się bawi i bez problemu oddaje zabawkę. Uwielbia kontakt z człowiekiem i szybko nawiązuje z nim relację. Chłopak ideał 🙂 Przy odpowiednim zapoznaniu zaakceptuje inne psy. Całkiem nieźle radzi sobie na smyczy choć początkowo trochę ciągnie ale jest to pewnie spowodowane małą ilością spacerów. Boniek fajnie odnalazłby się w psich sportach lub dogtrekking’u. Dlatego szukamy mu domu aktywnego, który będzie miał czas i chęci na pracę z nim. Polecamy do adopcji!
Dajana
To średniej wielkości sunia, w wieku około 4 lat. Trafiła do nas jako pół dziki pies razem ze czterema innymi psami. Żyły na działce i najprawdopodobniej nie miały wiele kontaktu z człowiekiem. Na początku była wystraszona i na widok człowieka cofała się w najdalszy kąt. Jednak po pracy nad zaufaniem dała nam szansę poznać się jaka sunia z cudnym charakterem. W opiekuna wpatrzona jak w obrazek. Z radością podchodzi aby się przywitać. Osoby, które zna zalizałaby na śmierć 😉 Kiepsko chodzi na smyczy, dlatego przyszły dom będzie musiał trochę nad tym popracować. W adopcji nie pomaga fakt, że na osoby odwiedzające reaguje agresją (zwłaszcza na mężczyzn). Dlatego przed adopcją przyda się parę wizyt zapoznawczych. Szukamy jej domu, gdzie będzie równoprawnym członkiem rodziny a nie alarmem. Najlepiej gdzieś z dala od centrum miasta i bez dzieci. Polecamy do adopcji!
Fanta
To ruda piękność w wieku około 4 lat. Dziewczyna z szalonym charakterem, chociaż trochę zagubiona. Przejawia zachowania obsesyjno- kompulsywne. Możliwe, że w nowym spokojnym otoczeniu się to uspokoi. Bardzo ciągnie ją do ludzi, uwielbia być głaskana i przytulana. Fanta potrzebuje rutyny oraz domu gdzie będzie czuć się bezpiecznie. Ładnie chodzi na smyczy a puszczona luzem trzyma się człowieka. Fanta uwielbia być w centrum uwagi. W tym szalonym zachowaniu nie ma mowy o agresji. Bez obaw podchodzi, aby przywitać się, obdarza człowieka zaufaniem natychmiast. Dogaduje się z psami, jednak polecamy najpierw spacer zapoznawczy. Szukamy dla niej domu, który ją pokocha a w razie problemów nie odda jej. Domu bez małych dzieci. Polecamy do adopcji!
Lucky
To młody i dobrze zbudowany chłopak w wieku około 3 lat. Chociaż imię powinno mu przynieść szczęście to niestety tak nie jest. Trafił do nas rok temu. Był w adopcji ale po paru miesiącach wrócił do nas (nie było to spowodowane jego winą). Lucky jest pewnym siebie i zdecydowanym psem. Jednak po tym temperamentem kryje się psiak z duszą szczeniaka! Uwielbia być w centrum zainteresowania, kiedy człowieka ma tylko dla siebie. Uwielbia czułości i ochoczo odwdzięcza się buziakami. Ma mnóstwo energii, którą uwielbia wykorzystywać na spacery czy zabawę. Chłopak ma jedną wadę nie dogada się innymi psami ani suczkami. Możliwe, że jest to do wypracowania ponieważ w schronisku przed adopcją dzielił boks z innymi psami. Szukamy mu domu najlepiej z ogródkiem jednak jeśli ktoś zapewni mu sporą dawkę ruchu powinien odnaleźć się też w mieszkaniu.Polecamy do adopcji!
Boss
To piękny, słusznych rozmiarów chłopak. Boss w schronisku przebywa już parę lat i zdecydowanie już dawno powinien skraść komuś serce. Psiak ma około 7 lat. Boss ma charakter raczej indywidualny. Lubi człowieka oraz głaskanie jednak nie jest to na jego pierwszym miejscu. Nie jest psem nachalnym, uwielbia biegać oraz poznawać nowe tereny. Ponadto cechuje się odwagą i czujnością. Nie ma w nim żadnej agresji. Na smyczy zdarza mu się ciągnąć. Nie zaakceptuje innych zwierząt. Szukamy mu domu najlepiej z ogrodem, ponieważ największą radość przynosi mu wolność. A jego gabaryty mogą odstraszyć nie proszonych gości 
Sprinter
To duży i piękny psiak w wieku około 4 lat. Z charakteru bardzo pozytywny i radosny. Sprinter jest bardzo energicznym psem, to co uwielbia to ruch i aktywność. W boksie potrafi biegać prawie bez przerwy (co nie jest dobre dla niego) Dlatego szukamy, mu kogoś kto poradzi sobie z jego nadpobudliwością oraz pomoże mu wyciszyć się. Sprinter na widok człowieka aż skacze z radości, potrafi również delikatnie podgryzać. Nie jest to przejaw agresji, raczej nie radzenie sobie z emocjami. Początkowo potrafi obszczekać obcych, potrzebuje chwili by zaufać. Świetnie dogaduje się z psami, nie szuka z nimi konfliktu. Szukamy mu domu z ogródkiem. Domu, który poświęci czas na spacery i zabawy które pozwolą mu zrelaksować się. Zapraszamy do adopcji!
Dragon
Piękny psiak w typie bulla w wieku około 2 lat. Chłopak z charakteru jest bardzo sympatycznym psiakiem chodź początkowo trochę nieufnym. Do obcych podchodzi z dystansem i potrafi nieźle obszczekać, jednak po chwili cieszy się jak dzieciak! Ponadto Dragon jest mądrym i pojętnym psem i chętnie uczy się nowych rzeczy. W kojcu siedzi grzecznie i nie niszczy. Dość ładnie chodzi na smyczy, ale jeśli coś go zainteresuje potrafi też pociągnąć. Nowe sytuacje potrafią go stresować i traci wtedy pewność siebie. W czasie jego pobytu nie było żadnej sytuacji aby Dragon zareagował agresywnie do człowieka. Szukamy mu domu doświadczonego i gotowego na pracę z nim jeśli będzie taka konieczność. Domu, który nie będzie się sugerować tylko jego wyglądem. Dragon potrzebuje domu również aktywnego i odpowiedzialnego.
Stefciu
To niewielki psiak w wieku około 12 lat. Stefan jest psem niewidomym, ale pomimo to nie traci radości z życia. I jak tylko może to cieszy się jak szczeniak. Bardzo lubi ludzi, i chętnie domaga się czułości. Stefan jest bardzo ciekawskim psem, bez żadnych obaw poznaje nowe tereny czy to w kojcu czy na spacerze. Chłopak nie ma w sobie żadnej agresji. Ładnie radzi sobie na smyczy. Stefan jest zdrowym, wspaniałym starszym psiakiem. Miał robione badania krwi i wszystko w normie. Może znajdzie się ktoś chętny podarować mu dom. Stefan nie wymaga wiele. Szukamy mu domu, który podaruję mu pełną miskę, kawałek miejsca na łóżku i opiekę weterynaryjna jeśli przyjdzie taka potrzeba. Kto pokocha staruszka? Polecamy do adopcji!