Schronisko dla zwierząt Reks w Kołobrzegu

PODARUJ ZWIERZAKOM 1%

Schroniskowe zwierzaki liczą na Was <3 !

Przekazując 1% <3 na KRS : 000287972
Stowarzyszenia REKS , swoim odpisem czynisz cuda <3 !!!
Pomagasz ratować, zmieniać los zwierzaków, wspierasz zwierzaki potrzebujące pomocy, oraz w chorobie <3 .
My za twój 1% ratujemy zdrowie i życie bezpańskich zwierzaków, dbamy aby nie głodowały i nie marzły !

Żadna inna organizacja niż Stowarzyszenie REKS nie zrobiła przez ostanie 10 lat tak wiele dobrego dla kołobrzeskich bezpańskich zwierząt oraz dla Schroniska Dla Zwierząt w Kołobrzegu –jak to zrobiło Stowarzyszenie REKS (Y)
.
Chcemy nadal, tak jak każdego roku, kontynuować niesienie pomocy zwierzakom w potrzebie , ale abyśmy mogli pomagać, potrzebujemy finansowego wsparcia pochodzącego z odpisu 1% od podatku , bo bez pieniędzy niestety niewiele można zrobić….
.
Każda kwota nam przekazana, to dar bezcenny (Y) !!
Każda mała kwota dodana do kolejnej małej kwoty- utworzy wielki dar, który pomoże nam uratować życie i zdrowie wielu stworzeń <3 ….
Będziemy wdzięczni w imieniu zwierzaków za każdy najmniejszy dar- odpis 1% od podatku !
.
Przez ostatnie 10 lat doprowadziliśmy Schronisko Dla Zwierząt w Kołobrzegu do stanu przyjaznego zwierzakom 🙂 . Schronisko dosłownie podnieśliśmy z ruiny i dewastacji (Y) .
Wykonaliśmy w budynku schronisku ponad 20 ogrzewanych boksów dla psów wymagających hospitalizacji, lub kwarantanny.
Na terenie schroniska postawiliśmy kilkupomieszczeniowy pawilon Kociarni dla schroniskowych kotów. Bo gdy 10 lat temu przejęliśmy schronisko w opiekę, to koty mieszkały w schronisku w zrujnowanej, dziurawej szklarni stojącej za halą 🙁
Teraz, dzięki nam, koty mają w schronisku opiekę i godziwe warunki do życia.
Gdy otrzymaliśmy schronisko po Zieleni, to psie wybiegi były odgrodzone…. drutami pod prądem 🙁 !!…..
A budynek był wtedy zdewastowany i zrujnowany, wymagał gruntownych remontów i modernizacji….
Pierwsze nasze 3 lata w schronisku to było odkładanie na wszystkie potrzeby pieniędzy, też na zlikwidowanie tych dramatycznych „elektrycznych pastuchów” i zrobienie grodzeń psich wybiegów z siatki…. Potem systematycznie dodatkowo grodziliśmy teren i dorabialiśmy kolejne psie boksy wyposażone w budy, z wybiegami dla psów- wszystko w miarę pozyskiwania pieniędzy….
Jednocześnie remontowaliśmy budynek, przystosowując go na potrzeby zwierząt, stopniowo dorabiając kolejne ogrzewane boksy ….
Od 10 lat czipujemy wszystkie psy w schronisku aby już nigdy nie powróciły do bezpańskości !!
Sterylizujemy wszystkie suczki i kocice w schronisku, aby zapobiegać rozmnażaniu się po przekazaniu do adopcji (Y) .
.
Dodatkowo pod opieką finansową naszego Stowarzyszenia znajduje się co roku dożywotnio kilka przewlekle, nieuleczalnie chorych psów, które bez tego wsparcia nie otrzymałyby swoich domów, nie mogłyby trafić do adopcji bo barierą są drogie lekarstwa które muszą te psy otrzymywać….
Pomagamy też zwierzakom właścicielskim gdy jest taka potrzeba, bo wielu ludzi ma ogromne serca, ale bez finansowego wsparcia to by było za mało….Te zwierzaki dzięki naszemu finansowemu wsparciu mają do końca życia kochający dom którego by nie miały bez zapewnienia im przez Stowarzyszenie REKS dożywotniego opłacania lekarstw….
Ale aby kontynuować tą pomoc, potrzebne jest finansowe wsparcie pochodzące z odpisu 1% od podatku (Y) !
.
Nigdy nie robiliśmy w żadnej sytuacji „oszczędności” na zdrowiu zwierząt !
Zwierzęta w naszym schronisku są w chorobie leczone lekami bez zważania na cenę lekarstwa (co mogą potwierdzić współpracujący ze schroniskiem weterynarze).
Nawet renomowana lecznica we Wrocławiu, widząc książeczkę zdrowia naszego zwierzaka przyznała, że nie spotkała się dotąd, aby w schronisku stosowano lekarstwa i szczepionki „z najwyższej półki”. My wiemy jednak że tylko takie postępowanie daje największą szansę na zdrowie i życie !
.
Zwierzaki w schronisku karmimy tak treściwie, że większość naszych schroniaków (te już odkarmione, przebywające dłużej) jest gruba 😀 . Ale my wiemy że jedzenie daje im poczucie szczęścia 🙂 ! Bo pełen brzuszek to podstawa (Y) !

.
Zakupiliśmy za Wasze datki (przekazywane 1% dla Stowarzyszenia REKS) wyposażenie schroniska, w tym profesjonalny sprzęt do gromadzenia produktów i do codziennego gotowania psom karmy 🙂 .
.
Żadna inna organizacja oprócz Stowarzyszenia REKS nie działała przez ostatnie 15 lat w Kołobrzegu w sprawie miejskich bezpańskich kotów !
Tylko my to robiliśmy, dla dobra zwierzaków i abyście Wy mogli być o nie spokojni 🙂
To przecież my ponad 15 lat temu wynegocjowaliśmy z Urzędem Miasta coroczną pulę pieniędzy na sterylizację bezpańskich kotów w Kołobrzegu 🙂!
.
Kołobrzeżanie, rozejrzyjcie się wokół swoich bloków na osiedlach 🙂.
Od lat nie musicie się stresować widokiem bezpańskich kotów pod blokami -głodujących i chorujących !
Bo od lat dzięki naszemu wysiłkowi ograniczona została populacja bezpańskich kotów na osiedlach mieszkaniowych (Y) !
Wyłapywane przez nas kocicie po wysterylizowaniu dożywały swoich lat i już się nie rozmnażały. Dlatego nie utworzyły się na osiedlach kolejne gromady bezdomniaków…..
W wielu miejscach Kołobrzegu postawiliśmy w miejscach dokarmiania bezpańskich kotów budki i domki – Domy Kota-wykonane przez nas, z naszych środków pochodzących z darów od Was (Y) !
Za pieniądze pochodzące z Waszych datków codziennie dokarmiamy w tych miejscach bezpańskie koty i monitorujemy sytuację, abyście Wy nie musieli obawiać się, że one się rozmnażają, że głodują lub że nie są leczone w chorobie 🙂 .
.
Od wielu lat nieustannie pomagamy zwierzakom w Kołobrzegu i w wielu miejscach w Polsce- tam gdzie nie ma nikogo kto mógłby im pomóc, bo żadnego zwierzaka będącego w potrzebie nie można przecież ominąć obojętnie, a datki na pomaganie otrzymujemy co roku również z tych miejsc 🙂 , za co zawsze jesteśmy wdzięczni dla dobra zwierzaków <3 .
.
Zresztą, znacie już nas od lat Kołobrzeżanie z naszej pasji pomagania zwierzakom !
.
Jest wiele różnych przypadków w których nasza pomoc okazuje się bezcenna, ale same chęci nie wystarczą….
.
Dlatego prosimy : POMÓŻ NAM POMAGAĆ !
.
Pomożecie przekazując odpis 1 % od swojego podatku <3 .
Każda najmniejsza kwota dołożona do setek innych małych kwot, da nam tyle środków, ile potrzeba aby było nas stać pomagać zwierzakom 🙂 .
.
Przypominamy.
Pełna nazwa:
.
STOWARZYSZENIE WSPIERANIA I ROZWOJU SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT „REKS” W KOŁOBRZEGU

Nr KRS : 000287972
.
Stowarzyszenie REKS z całego serca dziękuje za każde Państwa , nawet najmniejsze wsparcie !
.
.
Prezes Stowarzyszenia REKS
Grażyna Jakubczak