Schronisko dla zwierząt Reks w Kołobrzegu

Aktualności

            Uwaga ! Uwaga ! Dzień wielkich atrakcji !

O G Ł A S Z A M Y !

Takiej imprezy, jaka czeka kołobrzeskie schronisko dla zwierząt,

w dniu 18 października (niedziela!) br. –

jeszcze w Polsce nie było    !!!

Schronisko Dla Zwierząt REKS w Kołobrzegu

Z ogromną radością zaprasza 18 października br. (w niedzielę) na

kolejny już

BIEG NA 6 ŁAP  !!!!!!

Niby impreza taka sama jak zawsze, ale tym razem nie będzie taka sama, bo tego dnia będziemy również obchodzić święto przypadające na 25 października,

czyli Dzień Kundelka !

Dzięki ogromnej inicjatywie wolontariuszy schroniska, na ten dzień przewidziano MOC ATRAKCJI !

Wolontariusze zorganizowali i zapraszają do robienia tego dnia ZBIÓRKI KARMY, a schronisko apeluje wspólnie z nimi o smycze dla psiaków, obroże, miski , kołdry, koce

dla naszych schroniaków, !

W zamian za wielkie serce dla zwierzaków,

wolontariusze zorganizowali dla wszystkich poczęstunek : domowe pyszne ciasto,

do tego kawa i herbata, ponadto obiecują kiełbaskę i kaszankę z grilla !

Dodatkową atrakcją przygotowywaną przez wolontariuszy będzie nabywanie losów upoważniających do wzięcia udziału w losowaniu wspaniałych nagród !

Aby uzyskać 1 los, należy „wykupić„ go 5 kilogramami karmy dla zwierzaków !

Zapowiadamy też inne niebywałe atrakcje zorganizowane staraniami wolontariuszy, za co schronisko przy tej okazji

BARDZO, BARDZO DZIĘKUJE WSZYSTKIM POZYTYWNIE ZAANGAŻOWANYM !!!

Będzie więc pokaz grupy rekonstrukcyjnej w historycznych strojach, występy artystyczne dzieci, porady weterynaryjne oraz porady fachowców w zakresie pielęgnacji, żywienia i szkolenia psów.

W razie niepogody, schronisko zabezpieczy imprezę ogromnym namiotem chroniącym przed deszczem !

Schronisko serdecznie zaprasza do udziału w naszej imprezie,

liczymy na ogromną frekwencję, która pozwoli wyprowadzić na spacer wszystkie schroniskowe psiaki !


 


                        .

To był wspaniały dzień !

Pogoda wyśmienicie dopisała i dopisali goście schroniska.
Wystarczy podsumować : 160 wyprowadzeń schroniskowych psów, oraz 6 pełnych koszy-wózków karmy dla zwierzaków !
Ale to nie było 160 gości, bo każda osoba zapisana do wyprowadzenia psiaka, odwiedziła schronisko w towarzystwie całej rodziny lub przyjaciół !

Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania !
Było więc gwarno i ludno, a psiaki kłębiły się chwilami w korytarzu – jedne gromadnie wychodziły, inne właśnie wracały, ach co to był za dzień !!

Dwa psiaki zostały dzisiaj zabrane na tzw. Dom Tymczasowy, na kilka dni, aby zapoznać je z rodziną i innymi czworonożnymi domownikami, aby za kilka dni móc wrócić na sporządzenie Umowy Adopcyjnej i zatrzymać psy na zawsze….

Kilka osób oglądało i fotografowało schroniskowe koty , jedna malutka czarna koteczka została adoptowana przez pana „komputerowca”, znanego nam miłośnika kotów, a kilka innych kotów wzbudziło duże zainteresowanie i w najbliższych dniach szykują im się adopcje. To bardzo cieszy, bo od wielu tygodni małe było zainteresowanie kotami, ale intensywna promocja naszych kociaków na Facebooku wreszcie zaowocowała !

Schronisko odwiedził też pan Marek Hok z wnuczkami – Zosią i Frankiem , ofiarowali zwierzakom karmę w darze i zabrali psiaka na spacer. A przy okazji odwiedzin, p. Hok żywo interesował się sprawami i problemami schroniska, była okazja aby o wielu sprawach porozmawiać.

Zajrzała również do nas młoda pani z….tabliczkami czekolady w ręku !- w prezencie dla naszych pracowników, chwaląca nas za dobrą opiekę nad zwierzakami ! To było naprawdę bardzo miłe, bo z takimi gestami uznania dla ich pracy i pochwały wysiłku, nasi dzielni pracownicy od dawna już się nie spotkali…..

Przed końcem pracy Najlepsza Na Świecie Pracodawca , czyli Prezes Grażyna Jakubczak 🙂 , zafundowała pracownikom i wolontariuszom i oczywiście samodzielnie im dostarczyła – pyszne, gorące bułeczki zapiekane z wyśmienitym farszem, no a wiadomo, że dobre jedzonko to podstawa dobrego samopoczucia , więc wszyscy byli w tym dniu zadowoleni !

Tak więc dzisiejszy Dzień Otwarty schroniska to był wspaniały dzień, uczciliśmy w tym dniu Światowy Dzień Zwierząt w sposób adekwatny do jego rangi, goście dopisali, pogoda dopisała, a ilośc darów dla zwierzaków przeszła nasze oczekiwania- za co wszystkim Darczyńcom w imieniu naszych schroniaków bardzo dziękujemy 12092302_870746636327091_1905296364_n

  

Państwa Ceglińskich- Teresy i Krystoffera ze szwedzkiego Malmo – nie musimy nikomu przedstawiać.
Sympatycy naszego schroniska wiedzą że są to Wielcy Przyjaciele naszych zwierzaków, że p. Tereska i Krystoffer są Dobrymi Duchami naszego schroniska !
Zwierzaki w naszym schronisku zawsze mogą liczyć na Ich pomoc , a dary które od Nich otrzymują , są nieocenione !
Również teraz, w październiku, który jest Miesiącem Dobroci Dla Zwierząt, p. Ceglińscy pamiętali o naszych podopiecznych i sprezentowali schronisku dwie wspaniałe klatki kwarantannowe do hospitalizacji maluchów (szczeniąt/kociąt).
Jest to dar wielki, bo miejsc na kwarantannę albo hospitalizację nigdy nie jest w schronisku zbyt wiele, a oddzielanie zwierzaków chorych od zdrowych jest podstawą profilaktyki zabezpieczającej przed zarażaniem się chorobami.
Duże, wygodne klatki kwarantannowe są w tym celu niezmiernie przydatne.

Kochani: Pani Tereso, Panie Krystoffer !, w imieniu zwierzaków ze Schroniska Dla Zwierząt w Kołobrzegu- wielkie, wielkie DZIĘKI !12122432_1500473870277269_2372481978005316530_n 


 

 

INFORMACJA o Biegu na 6 łap:

Z przyjemnością informujemy, że i do Kołobrzegu dotarł Bieg na 6 łap !

Dla schroniskowych psiaków  to była  chyba najwspanialsza niedziela odkąd trafiły do schroniska. Schronisko dla zwierząt REKS uczestniczyło w tej wspaniałej, coraz popularniejszej w Polsce  akcji 29 marca . Aż 66 psów czekających tu na kogoś kto zechce im dać serce i dom,  wyszło na długi spacer. Psiaki przeszczęśliwe ! Uczestnicy również bardzo zadowoleni i wyrażający bardzo pozytywne opinie o naszych schroniskowych psiakach- miłe,  grzeczne i przyjaźnie nastawione do ludzi i innych psów. Bieg  jest świetna inicjatywą i schronisko będzie akcję często powtarzało.

Informujemy, że kolejny, II kołobrzeski  Bieg na 6 łap odbędzie się w niedzielę 17 maja 2015 r. od godz. 10.00.
Uczestników prosimy , jeżeli mają taką możliwość, o przyniesienie obroży i smyczy, aby ich nie zabrakło dla wszystkich psiaków które mogą w Biegu uczestniczyć.

ZAPRASZAMY ! 

 

 

 

 

 

W dniu wczorajszym (21.03.2015) na oficjalnym Fanpage’u miasta „Grudziądz” został udostępniony post Pani Grażyny Buczek Jakubczak, która opisała historię potrąconej kotki i jej potomstwa. Postanowiłem napisać ten tekst aby zwrócić Wam uwagę na to, że nie można być obojętnym wobec krzywdy „naszych braci najmniejszych”.

Pani Grażyna jadąc samochodem ulicą Nad Torem w Grudziądzu zobaczyła, że na jezdni znajdują się zwłoki potrąconej przez samochód kotki. Postanowiła przenieść je z ulicy na pobocze, po czym rozgarnęła sierść kotki na brzuchu i zobaczyła, że kotka musiała karmić potomstwo. Kobieta postanowiła, że odszuka małe kociaki niestety pierwsze poszukiwania nie przyniosły efektów, wróciła do kocicy i poprosiła szeptem „Uratuję twoje dzieci, ale musisz mi pomóc, proszę poprowadź mnie do swoich dzieci szeptałam…I kotka mnie poprowadziła…”. Pani Grażyna nie tylko odnalazła małe zwierzaczki pod stertą ciężkich palet ale również zaopiekowała się nimi, a kocicę pochowała. Bohaterka napisała również, że nie jest to pierwszy przypadek w którym uratowała kocie potomstwo „To nie było moje pierwsze tego typu doświadczenie, bo już kiedyś miałam podobną sytuację pod Kołobrzegiem. Wtedy również prosiłam ich matkę aby mnie poprowadziła…. Szukałam wtedy kociąt potrąconej kotki na przestrzeni kilku kilometrów , aż je znalazłam – rozpłakane z głodu rodzeństwo..”, po czym przy innym zdjęciu dodała „Głęboko wierzę jednak w to wyjątkowe, nadprzyrodzone porozumienie duchowe, które mnie poprowadziło bo bez tego jak ja bym miała znaleźć dzieci martwej matki na tak rozległym terenie ???”. Kobieta przed pochowaniem kocicy przyniosła do niej małe kotki aby kocia mama mogła się nimi pożegnać.

Historia mnie bardzo wzruszyła i publikuję ją dlatego abyście nie byli obojętni, ponieważ jakieś małe zwierze może dzięki Wam zawdzięczać życie.

Niestety ciemną częścią tej historii jest kierowca, który potrącił zwierzę, ponieważ zgodnie z przepisami prawa art. 25 „Ustawa o ochronie zwierząt” ma obowiązek on udzielić pomocy zwierzęciu, które potrącił lub wezwać odpowiednie służby.

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie REKS pragnie serdecznie podziękować DARCZYŃCOM, którzy nie tylko zabrali dzisiaj kilka naszych piesków na długi spacer, ale przede wszystkim przybyli do schroniska z darami dla tych psiaków , które nie miały możliwości uczestniczyć w dzisiejszej imprezie, w Dogtrekkingu ! Z całego serca DZIĘKUJEMY Pani Teresie Cegliński ze szwedzkiego Malmo- która za pośrednictwem swojego męża Krystoffer’a Cegliński przekazała schroniskowym zwierzakom suchą karmę i całą masę smyczy i obróżek dla psów z myślą o kolejnych , czekających nasze psiaki imprezach !!!!!!!!!!! DZIĘKUJEMY Kochana Pani Tereso !!!!! Z całego serca DZIĘKUJEMY Wspaniałej Pani Małgorzacie Wawrzyszko, która przybyła dzisiaj do Schroniska wraz z Synem i Córką !!! Nie tylko sprawili psiakom przyjemność zabierając je na długi spacer, ale również obdarowali zwierzaki karmą- przynieśli sporo puszek i dużo suchej karmy ! Z całego serca DZIĘKUJEMY naszemu wieloletniemu WSPANIAŁEMU DARCZYŃCY- Pani Lucynie VERHOEVEN !! Lucyna Verhoeven to jest Wielki Przyjaciel naszego Schroniska, to jest osoba , która zawsze pamięta o schroniskowych zwierzakach, często sowicie je obdarowuje, zwłaszcza karmą, a na okoliczność imprez, w których biorą udział nasze schroniskowe psiaki, podarowała nam całą górę psich szelek i smyczy !!!!! KOCHANI , Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY Wam w imieniu naszych schroniskowych zwierzaków !!!!!!!! Udział bowiem naszych schroniskowych psiaków w Dogtrekkingu to wspaniała sprawa . Spacer po prawdziwym lesie to była dla kilkunastu z nich dzisiaj wyjątkowa, cudowna przygoda ….. Jednak większość psów nie miała możliwości uczestniczyć w tym. O tych właśnie psiakach naszego kołobrzeskiego Schroniska pamiętali ci Wspaniali Ludzie , dzisiejsi DARCZYŃCY …. Te Wspaniałe Osoby, kiedy wyczytały z informacji o Dogtrekkingu, że impreza nie poskutkuje zgromadzeniem darów dla psiaków które nie miały możliwości wziąć udziału w imprezie, postanowiły w tym dniu choć w jakimś stopniu zrekompensować schroniskowym zwierzakom brak udziału w imprezie i brak podarunków od uczestników Dogtrekkingu !! Te cudowne osoby przybyły do schroniska z darami dla zwierzaków , bo kochają zwierzaki, bo rozumieją że te schroniskowe najbardziej zasługują na pamięć i wsparcie !!!!! Schronisko składa również serdeczne PODZIĘKOWANIE osobom które w tym dniu naszym psiakom sprawiły przyjemność wzięcia udziału w Dogtrekkingu – zażycie radości pobiegania z opiekunami leśnymi traktami ! Stowarzyszenie REKS administrujące kołobrzeskim schroniskiem dziękuje Wam Kochani za Wielkie Serce dla naszych zwierzaków.1-dog

 

Dzień 4 października (NIEDZIELA) to Międzynarodowy Dzień Zwierząt, ogłaszamy ten dzień jako  DZIEŃ  OTWARTY  W  SCHRONISKU:

połączony ze ZBIÓRKĄ KARMY dla zwierzaków oraz RODZINNYM WYPROWADZANIEM PIESKÓW NA SPACER (również przez osoby nie będące wolontariuszami – jedynie z dowodem osobistym i karmą dla zwierzaka ! )

A dla MIŁOŚNIKÓW FOTOGRAFII 4 października będzie w schronisku Dniem Fotografii Kota Schroniskowego !!!

Zapraszamy wszystkich ZWIERZOLUBÓW do schroniska w niedzielę 4 października , od godz. 11 00 – do 16.00

Pustułka

Ma uszkodzone pióra ogona. Aby mogła odlecieć muszą odrosnąć. Pani Marta i Edyta karmią ją mięskiem i larwami mącznika młynarka. Miska z wodą w tym, wypadku jest zbędna. Pustułka wykorzystuje wodę znajdującą się w mięsku.

Trafił do nas także sympatyczny dzięcioł.