Schronisko dla zwierząt Reks w Kołobrzegu

PODARUJ ZWIERZAKOM 1%

A4 A1

Przekazany Stowarzyszeniu REKS w Kołobrzegu odpis 1% od podatku czyni cuda- ratuje, pomaga, wspiera zwierzaki potrzebujące pomocy.
Ratujemy zdrowie i życie bezpańskich zwierzaków, dbamy aby nie głodowały !
.
Zauważcie, że żadna inna organizacja nie zrobiła przez ostanie 10 lat tak wiele dobrego dla kołobrzeskich bezpańskich zwierząt oraz dla Schroniska Dla Zwierząt w Kołobrzegu –jak zrobiło Stowarzyszenie REKS.
.
Chcemy nadal, tak jak każdego roku, kontynuować niesienie pomocy zwierzakom w potrzebie , ale abyśmy mogli pomagać, potrzebujemy finansowego wsparcia pochodzącego z odpisu 1% od podatku , bo bez pieniędzy niestety niewiele można zrobić….
.
Każda kwota nam przekazana, to dar bezcenny. Każda mała kwota dodana do kolejnej małej kwoty- utworzy wielki dar, który pomoże nam uratować życie i zdrowie wielu stworzeń.
Będziemy wdzięczni w imieniu zwierzaków za każdy najmniejszy dar- odpis 1% od podatku !
.
Przez ostatnie 10 lat doprowadziliśmy Schronisko Dla Zwierząt w Kołobrzegu do stanu przyjaznego zwierzakom. Schronisko dosłownie podnieśliśmy z ruiny i dewastacji.
Wykonaliśmy w budynku schronisku ponad 20 ogrzewanych boksów dla psów wymagających hospitalizacji, lub kwarantanny. Gdy otrzymaliśmy schronisko, to psie wybiegi były odgrodzone drutami pod prądem!- tak Zieleń traktowała zwierzaki. Pierwsze nasze 3 lata w schronisku to było odkładanie pieniędzy na zlikwidowanie tych „elektrycznych pastuchów” i zrobienie grodzeń z siatki. Potem systematycznie dorabialiśmy kolejne boksy (wyposażone w budy) z wybiegami dla psów- w miarę pozyskiwania pieniędzy…. Czipujemy wszystkie psy w schronisku aby już nigdy nie powróciły do bezpańskości.
Sterylizujemy wszystkie suczki i kocice w schronisku, aby zapobiegać rozmnażaniu się po przekazaniu do adopcji.
.
Dodatkowo pod opieką finansową naszego Stowarzyszenia znajduje się dożywotnio kilka przewlekle chorych psów, które bez tego wsparcia nie otrzymałyby swoich domów, nie mogłyby trafić do adopcji bo barierą są drogie lekarstwa które muszą te psy otrzymywać….
Wielu ludzi ma ogromne serca, ale bez finansowego wsparcia to by było za mało….Te zwierzaki mają kochający dom którego by nie miały bez zapewnienia im przez Stowarzyszenie REKS dożywotniego opłacania lekarstw.
Ale aby kontynuować tą pomoc, potrzebne jest finansowe wsparcie pochodzące z odpisu 1% od podatku.
.
Nigdy nie robiliśmy w żadnej sytuacji „oszczędności” na zdrowiu zwierząt !
Zwierzęta w naszym schronisku są w chorobie leczone najlepszymi dostępnymi lekami bez zważania na cenę lekarstwa (co mogą potwierdzić współpracujący ze schroniskiem weterynarze).
Nawet renomowana lecznica we Wrocławiu, widząc książeczkę zdrowia naszego zwierzaka przyznała, że nie spotkała się dotąd, aby w schronisku stosowano lekarstwa i szczepionki „z najwyższej półki”. My wiemy jednak że tylko takie postępowanie daje największą szansę na zdrowie i życie .
.
Zwierzaki w schronisku karmimy tak treściwie, że większość naszych schroniaków (te już odkarmione, przebywające dłużej) jest po prostu gruba. Ale my wiemy że jedzenie daje im poczucie szczęścia ! Bo pełen brzuszek to podstawa Emotikon smile .
Zakupiliśmy więc za Wasze datki (przekazywane dla Stowarzyszenia) profesjonalny sprzęt do gromadzenia produktów i do codziennego gotowania psom karmy.
.
Żadna inna organizacja oprócz Stowarzyszenia REKS nie działa w Kołobrzegu w sprawie miejskich bezpańskich kotów.
Tylko my to robimy od lat.
To my 15 lat temu wynegocjowaliśmy z Urzędem Miasta coroczną pulę pieniędzy na sterylizację bezpańskich kotów w Kołobrzegu !
.
Kołobrzeżanie, rozejrzyjcie się wokół swoich bloków na osiedlach. Od lat nie musicie się stresować widokiem watach kotów -głodujących i chorujących ! Od lat dzięki naszemu wysiłkowi ograniczona została populacja bezpańskich kotów na osiedlach mieszkaniowych !
Wyłapywane przez nas kocicie po wysterylizowaniu dożywały swoich lat i już się nie rozmnażały. Kołobrzeżanie mogli przez te wszystkie lata liczyć w tym względzie na Stowarzyszenie REKS.
W wielu miejscach Kołobrzegu postawiliśmy w miejscach dokarmiania bezpańskich kotów budki – Domy Kota-wykonane przez nas. Żadna inna organizacja tego w Kołobrzegu nie robi ! Za pieniądze naszego Stowarzyszenia (pochodzące z Waszych datków) codziennie dokarmiamy w tych miejscach bezpańskie koty i monitorujemy sytuację, abyście Wy nie musieli obawiać się, że one się rozmnażają, że głodują lub że nie są leczone w chorobie….
Żadna inna organizacja nie dokarmia w Kołobrzegu bezpańskich kotów, nie odławia do sterylizacji, nie dba o te koty !
.
Od wielu lat nieustannie pomagamy zwierzakom w Kołobrzegu i w wielu miejscach w Polsce- tam gdzie nie ma nikogo kto mógłby pomóc, bo żadnego zwierzaka będącego w potrzebie nie można przecież ominąć obojętnie.
.
Zresztą, znacie już nas od lat Kołobrzeżanie z naszej pasji pomagania zwierzakom !
.
Jest wiele różnych przypadków w których nasza pomoc okazuje się bezcenna, ale same chęci nie wystarczą.
.
Dlatego prosimy : POMÓŻ NAM POMAGAĆ !
.
Pomożecie przekazując odpis 1 % od swojego podatku. Każda najmniejsza kwota dołożona do setek innych małych kwot, da nam tyle środków, ile potrzeba aby było nas stać pomagać zwierzakom.
.
Przypominamy.
Pełna nazwa:
.
STOWARZYSZENIE WSPIERANIA I ROZWOJU SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT „REKS” W KOŁOBRZEGU
Nr KRS : 000287972
.
Stowarzyszenie REKS z całego serca dziękuje za każde Państwa , nawet najmniejsze wsparcie !

A5 A3 A2