Schronisko dla zwierząt Reks w Kołobrzegu

3 lipiec – Dzień Otwartych Drzwi

Z okazji Dnia Psa  –   ZAPRASZAMY do SCHRONISKA w niedzielę

3 lipca na  Dzień Otwartych Drzwi.

p1 p2 p3 p4

UWAGA 🙂 ! UWAGA 🙂 !
Przypominamy, że 1 Lipca obchodzimy Światowy Dzień Psa (Y) !!
.
Wszystkim opiekunom psów i ich podopiecznym życzymy długich lat wspólnych spacerów, zabaw, wolnych od trosk !
.
Żeby nie było psów na łańcuchach, bezdomnych, błąkających się miesiącami po ulicach, aby każdy miał dobrego pana, pełną miskę i opiekę !
A schroniska żeby były puste…..
Szczególnie tym biedom, które swoje święto spędzają w schroniskach…..oby domki i miłość znalazły szybko !!!!
.
Oto 10 powodów dla których warto mieć psa !
.
Powód 1: pies Cię nie ocenia. Nie obchodzi go jak wyglądasz, ile masz kilogramów nadwagi, z kim się zadajesz, nie przeszkadza mu twoje chrapanie ani muzyka, jakiej słuchasz. A co najważniejsze, nie interesuje go nawet zasobność twojego portfela!
Powód 2: pies zawsze Cię powita. Nikt nie powita Cię z taką radością, kiedy skonany wrócisz po całym dniu pracy do domu. A co najlepsze, jeśli w drzwiach stanie piękna Penelope Cruz czy przystojny George Clooney – on i tak wybierze właśnie Ciebie.
Powód 3: pies ułatwia nawiązywanie kontaktów towarzyskich. Nawet nie wiesz, jak wielu psich przyjaciół można poznać podczas spacerów z czworonogiem. Pies ułatwia również kontakty damsko-męskie. Nie ma lepszego sposobu na podryw niż przesympatyczny pupil.
Powód 4: pies może mieć pozytywny wpływ na twoje dziecko. Dobry kontakt dziecka z psem wspomaga jego rozwój emocjonalny i społeczny. Uczy respektu, szacunku, wrażliwości oraz odpowiedzialności wobec zwierząt i ludzi.
Powód 5: pies zawsze Cię wysłucha. Psu możesz się wyżalić, pochwalić czy zwierzyć z największych sekretów. Zawsze znajdzie dla Ciebie czas i nigdy nie da po sobie poznać, że go nudzisz. A co najważniejsze – zachowa dla siebie wszystkie twoje tajemnice.
Powód 6: psy mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Właściciele tych czworonogów odczuwają większą radość życia, są bardziej aktywni i mniej podatni na stres. Dowiedziono również, że osoby posiadające psa mają niższy poziom cholesterolu i tłuszczu.
Powód 7: przy psie zapomnisz o nudzie. Nie masz co zrobić z wolnym czasem, brakuje Ci zajęcia? Pies dostarczy człowiekowi niezapomnianych wrażeń. Pogryzione meble i buty, mokre plamy na dywanie, zabawa w „co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”, zjadanie śmieci na spacerach, sierść w talerzu zupy – to mniej ekstremalne przykłady.
Powód 8: pies to doskonała wymówka. Nie wiesz jak skończyć nudną rozmowę telefoniczną, jak wykręcić się ze spotkania czy wyjść wcześniej z nieudanego przyjęcia? Wystarczy powiedzieć magiczne zdanie: bardzo mi przykro, ale muszę wyjść z psem na spacer. To naprawdę działa!
Powód 9: pies pomaga prowadzić aktywny tryb życia. Od dawna planujesz zmienić swój tryb życia na bardziej aktywny, ale wciąż brak Ci motywacji. Pies sprawi, że ruch na świeżym powietrzu stanie się dla Ciebie przyjemnością. Zyskasz też towarzystwo na długie spacery.
Powód 10: zyskasz przyjaciela na dobre i na złe, który zawsze będzie Ci wierny. Czy może być coś cenniejszego?